Sonary a GPS

Co je to sonar

Elektronické zařízení s mikroprocesorem, který vysílá do vody zvukové signály. Ty se odrážejí ode dna a od všeho, co cestou potkají a vracejí se zpět. Vyhodnocené údaje se zobrazí na obrazovce. Množství a kvalita získaných inforamací a způsob zobrazení závisí na typu sondy a přístroje.
Sonary

Co je to GPS?

Global Positioning System, tedy celosvětový systém pro přesné určování zeměpisné polohy, rychlosti, směru pohybu, nadmořské výšky, přesného času... Plně ho využijí námořnící, jachtaři, potápěči, sportovní letci, horolezci, rybáři, turisté, houbaři, cyklisté, řidiči, atd. na celém světě, a to za jakýchkoliv povětrnostních podmínek.

Např. pro rybáře je vylmi zajímavé doplňovat data získaná pomocí sonaru s informacemi GPS. Jedině tak, neomylně a opakovaně najdou svá oblíbená místa či projedou znovu stejnou trasu. Tyto příruční navigační přístroje ukazují na displeji vaší okamžitou polohu v mapě a v souřadnicích, umožňují záznam trasy již realizované nebo plánované, podávají veškerá statistická data pohybu, navigují vás do výchozího bodu nebo plánovaného cíle a poskytují spoustu dalších užitečných služeb


 ↑ 
Mapa stránek  |  Prohlášení o přístupnosti |  Změna stylu |  RSS